احداث منطقه ویژه اقتصادی نمین با مشارکت بخش خصوصی امکان پذیر است

اردبیل- سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری اردبیل گفت: بخش خصوصی باید در احداث منطقه ویژه اقتصادی نمین مشارکت کند.

به نقل از ایرنا ، ارژنگ عزیزی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اقتصادی استان اردبیل افزود: برای احداث منطقه ویژه اقتصادی نمین با کارکرد تجاری- صنعتی نمی توان از اعتبارات دولتی ردیف ویژه اختصاص داد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه گمرک اردبیل یک گمرک تخصصی است اگر منطقه اقتصادی به اعتبارات گمرکی وابسته شود بسیاری از فرصت ها را از دست خواهیم داد.

وی ادامه داد: باید با همکاری شرکت انبارهای عمومی در زمینه احداث منطقه ویژه اقتصادی اقدام شود.

وی در ادامه با اشاره به شروع خرید تضمینی۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان منطقه اظهار کرد: عده ای سود جو شایعاتی مبنی بر عدم خرید تضمینی گندم از سوی دولت رواج داده بودند تا با این ترفند محصولات را با حداقل قیمت خریداری کرده و از استان خارج کنند، که این مسئله به هیچ وجه صحت ندارد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری اردبیل همچنین گفت: با توجه به ظرفیت محدود شهرستان پارس آباد مغان در زمینه ذخیره سازی گندم، با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت صنایع و معادن محصولات خریداری شده به منطقه سراوان استان گیلان منتقل و نگهداری می شود.

وی افزود: مسئولان سراوان نیز اعلام کردند ظرفیت ذخیره سازی تا سقف ۱۰۰ هزار تن گندم را دارند.

وی با بیان اینکه کیفیت گندم تولیدی امسال واقعا کم نظیر است، عنوان کرد: هر کیلو گندم به قیمت ۴۲۰۰ ریال خریداری شده و به تناسب جدول پاکی امکان خرید محصولات مرغوب تا سقف ۴۳۰۰ ریال نیز وجود دارد.

علی اصغر عباس زاده مدیرکل گمرکات استان اردبیل هم گفت: گمرک اردبیل به عنوان یک گمرک تخصصی در زمینه ترخیص خودرو فعال بوده و برای اولین بار خودروی مازاراتی از طریق این گمرک وارد کشور شد.

وی افزود: با توجه به اینکه هر خودرو ۹۰ درصد ورودی دارد، علاوه بر اشتغالزایی درآمد خوبی را دارد و باعث رونق و رقابتی شدن بازار خودروی کشور می شود.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های استان اردبیل و با در نظر گرفتن این مسئله که سایر استان ها از ظرفیت گمرک اردبیل استفاده می کنند، بخش خصوصی می تواند نسبت به ایجاد نمایندگی در استان کنند.

وی بیان کرد: به منظور تشویق بخش خصوصی، اگر افراد به ایجاد نمایندگی در استان اقدام کنند برای وارد کردن خودرو ضمانتنامه ها ۲ ماه بیشتر از سایر گمرکات صادر خواهد شد.

مدیرکل گمرکات استان اردبیل در ادامه گفت: طی سال گذشته ۲ هزار متر مربع انبار احداث شد و تلاش می شود سه هزار متر مربع نیز در سال جاری احداث و در صورت تقاضا به بخش خصوصی صورت اجاره ای واگذار شود.

حق نشر تارنمای دهستان میناباد

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. مینووژ ۲۴ خرداد ۱۳۹۱۲۴ خرداد ۱۳۹۱ گفته:

    از کی تا حالا کلش شده جزو میناباد؟

    از این به بعد بنویسیم روستای عنبران در شهر میناباد!نظرت چیه؟

    • هوشنگ آهنگری ۲۴ خرداد ۱۳۹۱۲۴ خرداد ۱۳۹۱ گفته:

      خوب شاید نباشه ، ولی بعنوان یه تارنمای اطلاع رسانی روستاهای اهل سنت رو سعی کردیم تو منابع سایت بگونجونیم …

*

*

Top