اختصاص ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به عنبران و روستاهای تابعه

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: برای آبرسانی به شهر عنبران با پیگیری‌های انجام شده، قرار شد ۱۵ میلیارد ریال اعتبار به این بخش اختصاص پیدا کند تا مشکل تامین آب منطقه برطرف شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، منصور حقیقت‌پور صبح امروز در نشست با مسئولان شهرستان نمین اظهار کرد: با همراهی فرماندار، امام جمعه و مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی نشستی را در تهران با دکتر نوبخت در مجموعه معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور انجام دادیم و تصمیمات خوبی را برای رفع موانع و مشکلات پیش آمده آبرسانی به عنبران و روستاهای اطراف آن انجام دادیم به طوری که در یکی از بندهای توافقنامه مقرر شد ۱۵ میلیارد ریال بودجه ملی علاوه بر بودجه‌های استانی اختصاص یابد تا این پروژه آبرسانی تکمیل شده و اهالی منطقه از آب پایدار و شرب سالم استفاده کنند.

وی توسعه همه‌جانبه منطقه عنبران را یادآور شد و گفت: در سال ۹۵ مقرر شد آبگیری سد عنبران انجام شود که کل بودجه اجرای سد و شبکه بالغ بر ۴۸۰ میلیارد ریال برآورد شد که طی دو سال آینده این اعتبار تامین می‌شود.

این نماینده مجلس در مورد پرداخت مطالبات پیمانکاران سد عنبران افزود: در کنار پرداخت این مطالبات مبلغ ۱۰۵ میلیارد ریال نیز در سال‌جاری برای تکمیل سد و همچنین اجرای شبکه‌های آبیاری اختصاص یافت که امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود بتوانیم زمینه خوبی را برای عملیاتی کردن طرح‌ها و پروژه‌ها انجام دهیم.

حقیقت‌پور به محرومیت منطقه عنبران و ضرورت توجه به توسعه متوازن در این منطقه اشاره کرد و گفت: تلاش و جدیت ما بر این خواهد بود تا یک حرکت مثبت و سازنده را در مسیر توسعه همه‌جانبه به ویژه توسعه پایدار شاهد باشیم تا برخی از موانع و نارسایی‌ها نیز با اقدامات سنجیده برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان گفت: ما از طریق وزارت نیرو پیگیر تکمیل طرح‌‌های آبی استان به ویژه حوزه انتخابیه نمین هستیم تا در دو سال آینده منابع اعتباری خوبی تخصیص پیدا کند و زمینه برای یک حرکت مثبت و سازنده در بهره‌گیری از ظرفیت‌های خوب به ویژه ایجاد رفاه و آسایش ساکنان مناطق روستایی انجام شود.

——-

پس باید همچنان منتظر ماند تا با یاری مسوولان و نمایندگان محترم قطره ای از دریای مشکلات و محرومیت منطقه عنبران و روستاهای تابعه رفع گردد. به امید خدا …

مطالب مرتبط

*

*

Top