جابجایی فرودگاه اردبیل در دستور کار وزیر راه و شهرسازی

تصویری هوایی از فرودگاه اردبیل ، در مسیر اردبیل-نمین | دهستان میناباد

تصویری هوایی از فرودگاه اردبیل ، در مسیر اردبیل-نمین | دهستان میناباد

اردبیل -وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موقعیت نامناسب جغرافیایی فرودگاه اردبیل از امکان جابجایی آن در آینده خبر داد.

 به گزارش تارنمای دهستان میناباد و به نقل از ایرنا ، علی نیکزاد درجلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه های فصل راه و شهرسازی استان اردبیل در محل وزارتخانه جابه جایی فرودگاه اردبیل را به لحاظ واقع شدن آن دربدترین منطقه جغرافیایی استان اردبیل قابل بررسی و اقدام دانست و گفت : این فرودگاه به لحاظ اهمیت ویژه آن، برای استان می تواند به مکانی مناسب منتقل گردد.

وی همچنین با اشاره به پروژه راه آهن اردبیل با بیان این که پیشرفت فیزیکی راه آهن اردبیل – میانه از رقم تقریبی ۶/۲۹ درصد در پایان سال ۸۹ به بیش از ۵۱ درصد در سالجاری رسیده است افزود: در ۵/۲ سال اخیر، اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده که تقریباً چهار برابر اعتبار هزینه شده تا سال ۸۹ است .

وی افزود : قرارداد احداث ایستگاه راه آهن نیز منعقد شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود .

وزیر راه وشهرسازی همچنین با اشاره به وضعیت اجرایی پروژه های مسکن مهر در استان اردبیل ، افزایش وام این پروژه ها به ۲۵۰ میلیون ریال را بدون هرگونه مشکلی عنوان کرد و خاطر نشان نمود: در حوزه مقاوم سازی مسکن روستایی نیز بیش از ۹۵درصد سهمیه سال ۸۹ استان محقق شده و تلاش می شود مابقی آن تا دو ماه آینده به اتمام برسد .

وی با اعلام این که به زودی ۵ میلیارد ریال برای بافت های فرسوده اردبیل پرداخت و رقمی معادل همین میزان نیز تا پایان سال ، قابل پرداخت خواهد بود ادامه داد : برای چهار بانده کردن محور اردبیل – مشگین شهر ۷۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات وزارت راه و شهرسازی به استان اردبیل اختصاص می یابد .

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تکمیل چهاربانده کردن راه اردبیل – سرچم گفت : این پروژه با مشارکت ۳۰ میلیارد ریالی وزارت راه و ۲۰ میلیارد ریالی استان اجرا می شود و تاکنون سه میلیارد ریال برای آن پرداخت شده است .

او تخصیص ۳ هزار تن قیر برای آسفالت راه های روستایی استان رایادآور شد و اضافه کرد : علاوه بر آن ، تخصیص معادل همین میزان نیز هم اکنون در حال انجام است .

نیکزاد تخصیص ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی و ۳۰ میلیارد ریال از طریق استان برای تکمیل اتصال راه خلخال به محور اردبیل – سرچم را مورد اشاره قرار داد و افزود : ظرف هفته جاری ۲۰ میلیارد ریال از محل تعهدات وزارتخانه برای این پروژه به استان پرداخت می شود .

در این جلسه استاندار اردبیل نیز در گزارشی از طرحهای اولویت دار استان و ضرورت تکمیل آنها تا پایان دولت دهم گفت : ما آمادگی داریم تا هر ۱۵ روز یک باردر جلساتی با حضور وزیر راه وشهرسازی، روند اجرایی پروژه راه آهن اردبیل – میانه را مرور کنیم .

اکبر نیکزاد با اشاره به آماده ریل گذاری بودن حدود ۱۰۰ کیلومتر از مسیر این پروژه ، خواستار آغاز ریل گذاری در مسیر مذکور شد .

وی هم چنین با اشاره به اهمیت پایانه مرزی بیله سوار، خواستار مساعدت وزیر برای تسریع در به بهره برداری رساندن این پروژه شد .

اکبر نیکزاد در گزارشی از آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر در استان خاطرنشان کرد : در تلاشیم تا مطابق برنامه ریزی های انجام یافته ، به طور میانگین ماهانه سه هزار واحد راتکمیل و واگذار کنیم .

گفتنی است اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل علائم راهنمایی و رانندگی و راهداری محور اردبیل – سرچم ، تسریع در پرداخت ۱۸۰ میلیارد ریال مطالبات پیمانکاران و مشاوران پروژه راه آهن ، تأمین ۵ میلیارد ریال از طریق وزارتخانه و ۵ میلیارد ریال از طریق استان به پروژه ماجولان ماسوله ، تأمین اعتبار برای احداث مسجد مسکن مهر نمین و تخصیص ۱۰ میلیارد ریال توسط وزارت راه و شهرسازی برای راهداری راههای استان از دیگر تصمیمات این نشست بود .

 پ.ن : فرودگاه بین المللی اردبیل در مسیر جاده ای اردبیل-نمین و در محیطی کاملا هموار ، که بیشتر اوقات زمستان هوای برفی و سرد و مه آلود را داراست !

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. دوستداران تالش ( آستارا ) ۱۳ آذر ۱۳۹۱۱۳ آذر ۱۳۹۱ گفته:

  درود ………..

  بسیار زحمت می کشید ، سپاس بسیار ….
  پاینده باد …
  بژی تولش … زنده باد تالش …

  • هوشنگ آهنگری ۱۳ آذر ۱۳۹۱۱۳ آذر ۱۳۹۱ گفته:

   همچنین ما هم از شما ممنون و سپاسگذاریم 🙂 <3

*

*

Top