حسن هاشمی میناباد،استاد ترجمه و زبان شناسی

استاد حسن هاشمی میناباد متولد ۲ خرداد سال ۱۳۴۲ در قلب دهستان میناباد است ، ایشان دوران کودکی و چندی از عمر جوانی را در روستای میناباد سپری نمود و برای رسیدن به اهداف بزرگتر از دیار و سرزمین مادری خویش به سمت شهرهای حرکت کرد .

با گذری بر کارنامک استاد شاهد کارنامه ی علمی درخشان در طول ۵ دهه از عمر با ارزش وی هستیم ، تحصیلات کارشناس مترجمی زبان انگلیسی دانشکده ادبیات و زبانهای خارجی دانشگاه علامه طباطبایی، ۱۳۶۸ و همینطور کارشناس ارشد زبان شناسی همگانی، پژوهشگاه علوم انسانی ۱۳۷۲ نشان دهنده علاقه وی به بحث ترجمه و شناخت زبان است .

در سوابق تدریس استاد شاهد حضور بین دانشجویان دانشگاه های الزهرا، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه دولتی اراک و چند دانشگاه دیگر هستیم که بعنوان مدرس زبان فارسی و زبان تخصصی فرش و حسابداری بوده اند . همچنین روزگاری بعنوان مشاور زبان در  فرهنگستان زبان و ادب فارسی ، انتشارات رشد ،  انتشارات فرهنگان و مرکز نشر دانشگاهی همکاری داشته اند .

وی در زمینه نقد کتب ، داوری کتاب و مقاله و ویرایش مهارت بخصوصی را دارست .

حسن هاشمی میناباد که با دارا بودن طرح های پژوهشی اتمام یافته ، کارگاه های آموزشی مختلف زبان را برگزار میکند اکنون بعنوان هیئت علمی داشنگاه آزاد اراک در گروه زبان فعالیت داشته و در مدت حضور با این سمت در سالهای ۸۵،۸۷،۸۸ بعنوان پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اراک شناخته شده است .

با گذری بر لینک زیر با کارنامه ی کاری و پژوهشی استاد حسن هاشمی میناباد بیشتر آشنا می شویم .

کارنامک استاد 

2 نظر

 1. سیدموسی مدنی حسن کیاده ۲۲ شهریور ۱۳۹۱۲۲ شهریور ۱۳۹۱ گفته:

  سلام جناب استاد هاشمی میناباد
  اندکی، شاید هم بیشتر از اندکی ، دست دانشجویان مترجم بگیر . من یا علی گفتم ، نیاز به support دارم .
  اگه وقت کردید سلام مارا جواب بدهید. چاکریم .

  • سیدموسی مدنی حسن کیاده ۲۲ شهریور ۱۳۹۱۲۲ شهریور ۱۳۹۱ گفته:

   چرا استاد راهنما برای دانشجویان مترجمی زبان انگلیسی نمی شوید ؟ شاید کسی عاشق اندوخته های شما باشد .
   چرا ایجازه می دهید استادان غیر حرفه ای رشته مترجمی، مجبور شوند برای کلاس درس ترجمه ، شرمنده دانشجویان شوند ؟
   خواهش می کنم، قدم رنجه کنید، منت بگذارید و مسیر عرصه آموزش تحول روش ترجمه زبان انگلیسی به فارسی را به پویندگان اصلی یاد دهید . با تشکر

*

*

Top