دیده نشدیم ! ( بیانیه شماره ۱ تارنمای میناباد )

بیانیه شماره 1 تارنما و رسانه ی مجازی میناباد

           در ۲۸ فروردین سال ۹۱ شاهد خبری در بخش اخبار و گزارش های استانی خبرگزاری ایـــرنــا با عنوان ” وبلاگ نویسی در استان اردبیل رونق چندانی ندارد ! ” بودیم که حاکی از عدم فعالیت و نبود کیفیت محتوایی سایت ها و پایگاه های وبلاگ نویسی سطح استان ( از جمله شهرستان و منطقه نمین ) بود .
در این گزارش از طریق مصاحبه با چهره سرشناس وبلاگ نویسی استان تهیه شده بود به عدم فعالیت مناسب وبلاگ نویسان سطح استان در تولید محتوا اشاره شده که فعالیت های وبلاگ ها و سایت ها ی استانی را زیر سوال برده ! شاید در نگاه اول محتواهای تنها وبلاگ ها مورد تحلیل قرار گرفته ولی در ادامه با برداشتی که از گزارش می شود در می یابیم که هدف عدم تولید محتوا چه در وبلاگ ها و چه در سایت های سطح استان است . در ادامه این گزارش اسامی شهرهایی که در این عرصه فعالیت خاصی دارند نامبرده شده که ذکر نام شهرستان و منطقه نمین خود داری شده است !

         این در حالی است که از چندی پیش رسانه های منطقه نمین به صورت حرفه ای و با هدف تولید محتوا وارد عرصه فضای مجازی شده اند ؛ از جمله میتوان به سابقه ی دیرینه ی سلام نمین و بعد از آن پا به عرصه گذاشتن تارنمای میناباد به دنبال این عزم زنجیره وار فعالان فضای مجازی منطقه برای اعلام موجودیت خود به ورود وب سایت ویلکیج و به زودی وب سایت عنبران اشاره کرد !
شاید رسانه های شهر فرهنگ و ادب بعنوان سایت  مورد تحلیل در این گزارش واقع نشده اند ولی قابل ذکر است که این رسانه های مجازی با خود تجربه وبلاگ هایی را که قبلا با همین هدف ایجاد شده بودند به همراه دارند (بار گرانبهایی را به دوش می کشند) و  برای تاثیر بیشر ( حالت رسمی بودن ) بر روی مخاطب و استفاده از امکانات بیشتر ایجاد وب سایت اینترنتی در نظر گرفته شده است .

 ”  اکنون هم با جستجوی مختصری در فضای مجازی میتوانیم شاهد فعالیت های محسوس وبلاگ نویسان منطقه باشیم ! “

       تنها سوالی که ما را درگیر خود کرده این است که چرا از فعالیت های نویسنده ها و کاربران شهر فرهنگ و ادب نمین
و منطقه در  این گزارش چشم پوشی و  نادیده گرفته شده است در حالی که انتظار بیشتری از نویسنده ی با تجربه و چهره سرشناس وبلاگ نویسی استان میرفت !

متن کامل گزارش مورد بحث به نقل از خبرگزاری ایرنا 

مطالب مرتبط

14 نظر

 1. رهگزر ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

  سلام هوشنگ جان ،،،
  خودتو نگران نکن ،،
  میدونم با پشتکاری که داری به زودی، رسانه های خارجی از ، میناباد دات کام میگن ،
  خودتون میدونید که همیشه منطقه ما مورد بی مهری قرار گرفته،،،

  • هوشنگ آهنگری ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

   🙂

 2. یک اردبیلی ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

  سلام دوست عزیز
  چند سالی هست که آقای توحید مهدوی را از طریق وبلاگ و حضوری می شناسم . تا جایی که من از افکار ایشان مطلع هستم فردی نیست که بخواهد به منطقه یا مردم یا قشری با چشم تحقیر نگاه کند احتمالا ایشان منظوری در این مورد نداشته اند.شما چرا با خود ایشان در این مورد صحبت نکرده اید ؟ من با اجازه شما این نوشته حضرتعالی را به مهدوی منتقل می کنم

 3. عالم ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

  درود بی کران خداون بر شما
  با بیان تفسیر آیه ی (إیَّاکَ نَعبُدُ وَ إیَّاکَ نَستَعین)
  @……………@……….@…………@@@@@………@ @@……….@@……@…..@……@………@……@…..@ @.@……..@.@….@………@….@………@….@………@ @..@……@..@….@@@@@……@@@@@….@@@@@ @…@….@…@….@………@……………@….@………@ @….@..@….@….@………@……………@….@………@ @…..@@…..@….@………@……………@….@………@ @……@…….@….@………@…………….@….@………@
  منتظر حضور و نظرات شما هستیم.

 4. علیرضا ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

  این مورد ومواردی مثل این همیشه وجود داشته و خواهد داشت ولی ما میتوانیم با سعی وتلاش خود این مشکلات را کمرنگتر کنیم

 5. يوسف ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

  سلام
  تا آنجا که من می دانم وبلاگهای استان اردبیل خیلی فعال هستند 

 6. جعفری خانقاه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

  وقتی از وبلاگهای پر بار از نظر علمی یادی می کنیم آیا واقعا انها را درست دسته بندی و مطرح می کنیم؟ یا در اولین ردیف از وبسایتی که بنای کارش کپی از کار دیگران بدون ذکر منبع را جز اولینها به حساب می آوریم وبلاگهایی مانند شکوه دیرین نمین ،پایگاه نیارق پزوهی و …. چرا در اسامی وبلاگهای پر بارتان نیاورده اید کدامشان کپی از مطالب دیگران است؟ در کدام محفلمان از نویسندگان زحمت کش نمین یادی و تشویقی و تقدیری کرده ایم ؟ چرا در سایت سلام نمین وبلاگهای پر بار علمی از نمین هنوز بعد از این سالها لینک نشده اند؟ ما خودمان چقدر به همدیگر ارزش داده ایم که انتظار ارزش از دیگرانی چون اردبیلیها را داریم .؟

  • نظر یک دوست ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

   دوست عزیز جناب آقای جعفری ، سلام نمین و دیگر وبسایتهای شهرستان نمین همیشه از وبلاگهای این شهرستان حمایت می کرده اند و شاید در این موضوع سوءتفاهمی پیش آمده است.
   لطفا لینکهای وبلاگهای مربوط به شهرستان نمین را دوباره به این وبسایت ها ارسال فرمایید تا پیوند داده شوند.
   البته باید این وبلاگها به موضوعات مرتبط دسته بندی شوند.
   موفق باشید

  • نمینستان ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

   با عرض سلام و ارادت خدمت آقای جعفری .شکوه دیرین نمین در وبلاگ نمینستان لینک شده انشاله با آقای اوجاقی هم همکاری و آشنایی خواهیم داشت.باور کنید منظور من وبلاگ خاصی نبود.در ضمن من جعفری های خانقاه رو میشناسم هیچکدوم عصبانی نیستن!!!!!

 7. آذرسامیان ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

  چند سالی هست که نمینی ها و کلا مردم منطقه نمین اعتراضی به اموری که انجام میشه نمی کنند !

  نمونه همین ، عدم اعتراض در موراد قبلی باعث شده که کم کم نام نمین از فرهنگ و ادب به سکوت تغییر پیدا کنه !
  دوست عزیز ممنون از اینکه برای یه بار هم شده اعتراض خودتون رو اعلام کردید !

 8. نمینستان ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

  اول باید قبول کنیم که اکثر وبلاگ نویسان نمینی دست به قلم نمیبرند و فقط به کپی پیست کردن اکتفا میکنند واین یعنی تکرار مکررات!!
  در ثانی حق شهرستان نمین در بعضی مواقع(شاید هم اکثرا) از طرف مرکز استان خورده میشه.خیلی وقتها شده که عملکرد نمین بازتاب نداشته.اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود….در آخر:حق دادنی نیست حق گرفتنیه!!!
  زنده باد میناباد

  • هوشنگ آهنگری ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

   تا حدودی میشه اینطوری دید که تکرار مکررات است ولی همین وبلاگ نمینستان نمونه ی بارزی از تولید محتوای دلچسب !

   • عنبرانی ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ گفته:

    فقط امیدواریم که این اعتراضات به حقوق منطقه ادامه داشته باشه !

*

*

Top