رشته بری سنتی در دهستان میناباد + تصاویر نحوه تهیه رشته

همه ساله با فرارسیدن فصل تابستان مردم روستاهای شهرستان نمین از جمله روستانشینان میناباد همچون گذشته اقدام به تهیه رشته به صورت سنتی می کنند. با وجود رشته های فرنگی ، بازاری و بسته بندی شده، هنوز تهیه رشته به صورت سنتی اصالت خود را در بین مردم میناباد از دست نداده است ، و در فصل تابستان هر خانواده رشته مورد نیاز خود برای یک سال آینده را در یک روز گرم و آفتابی و با کمک زنان و دختران فامیل و همسایه تهیه می نمایند.

فرایند تهیه رشته به صورت سنتی :

هر خانواده ای که قصد تهیه رشته دارد ابتدا اقدام به تهیه آرد می نماید و آرد را شب قبل یا صبح زود (سحرگاهان) خمیر می نمایند تا اینکه تا صبح آماده شود. و صبح ، بعد از خوردن صبحانه خمیر را ور می مالند( ورز می دهند)، به علت سفتی خمیر رشته ، روی خمیر سفره بزرگی می اندازند و با پا آن را لگد می کنند تا خوب آماده شود ( البته با رعایت تمام نکات بهداشتی) ، سپس با چاقو آن را می بُرند و چونه چونه می کنند و روی یک سفره می گذارند تا آماده پهن نمودن و رشته شدن شود ( کار چونه کردن را عموما زنان مسن و با تجربه انجام می دهند).

چونه کردن خمیر

بعد از پهن نمودن چونه بادست، با چاقو به سه قسمت تقسیم می کنند ، سپس روی پشت تشت با کمک چوب مخصوص پهن نمودن خمیر ( که در کرمانجی تیر tîr گفته می شود ) آنرا پهن می کنند( اگر این چوب نباشد از یک وسیله مشابه استفاده می کنند) و سپس با ماشین مخصوص رشته بُری آنرا در قسمت پهن کردن خمیر ، پهن می کنند .

بعد آن را با آرد لایه لایه تا می کنند و سپس بوسیله قسمت مخصوص تهیه رشته آنرا تبدیل به رشته می کنند( یک نفر پشت ماشین رشته بری و خمیر پهن شده را داخل آن قرار می دهد و یک نفر دیگر جلو ماشین می نشیند و خمیر تبدیل به رشته شده را می گیرد و داخل الک می گذارد) .

سپس رشته بریده شده را با یک سینی یا الک مخصوص ، روی طناب مخصوصی که برای این کار تهیه دیده شده است می گذارند تا خشک شود ( کار پهن کردن رشته را عموما دختران جوان انجام می دهند ، چون مستلزم رفت و آمد زیاد است ).

رشته به مدت نیم روز درآفتاب می ماند تا خشک شود. بعد از خشک شدن آنرا جمع و با الک ، آنرا الک می کنند تا آرد اضافی از آن جدا شود. سپس روی اجاق هیزمی با چدن مخصوص نرا تفت می دهند.

سپس آنرا روی پارچه ای می ریزند تا سرد شود ، بعد آنرا در کیسه مخصوص می ریزند و نگهداری می کنند.

در این وب سایت تصاویری از نحوه تهیه رشته سنتی را جمع آوری نموده ایم، این تصاویر به جز برشته کردن رشته را بر روی آتش شامل می شوند.

مطالب مرتبط

یک نظر

  1. مینه ووژ ۱۳ شهریور ۱۳۹۲۱۳ شهریور ۱۳۹۲ گفته:

    یادش بخیر اون روزهایی که مادرم بدون ماشین بادستان خودش بوسیله چاقو رشته هارامی برید وپشت بام پهن می کردیم بعد اون رشته هارادر قوطی های ۱۷ کیلویی روغن نباتی به تنوری که بعدازپختن نان هنوز گرم بود می گذاشت تابرشته شوند دلم برای اون روزهاخیلی تنگ شده. ممنونم ازشما درپناه حق

*

*

Top