سیل خساراتی زیادی در بخش عنبران به بار آورد

جاری شدن سیل ناشی از بارش شدید تگرگ روز شنبه به تاسیسات ، منازل ، معابر ، باغات و مزارع بخش های عنبران و مرکزی نمین خسارات عمده ای وارد کرد.

بارش شدید تگرگ که مناطقی از شهرستان نمین از جمله تمام روستاهای بخش عنبران و بخش مرکزی نمین را فراگرفته اهالی این روستاها را وحشت زده کرد و آرامش بسیاری از خانواده های منطقه را برهم زد.

سیدتقی دریتیم فرماندار نمین در بازدید از شهر عنبران و روستاهای سیل زده شهرستان نمین بر تسریع در برآورد میزان خسارات وارده و بازگشایی معابر مسدود شده این مناطق توسط مسوولان ذیربط شهرستانی تاکید کرد.

وی از وارد شدن خسارات عمده به مزارع و باغات میوه ، تاسیسات زیربنایی شامل خطوط انتقال گاز و آب ، تیرهای برق داخل شهر و روستاها و ابنیه و راههای روستایی خبر داد و گفت: به زودی میزان خسارات مالی وارده به این موارد اعلام می شود.

جاری شدن سیل در عنبران علاوه بر موارد ذکر شده موجب نشست سقف تعدادی منازل مسکونی و همچنین آبگرفتگی منازل و مغازه ها شده و زندگی ساکنان آن را مختل کرد.

سیل همچنین ترکیدن لوله خط انتقال گاز و قطعی برق و گاز در عنبران شد و علاوه بر پر کردن و تخریب قنات معروف به قنات شیخ صالح این شهر ، موجب کنده و جابجا شدن آسفالت برخی از خیابان های اصلی و انباشته شدن رسوبات و شن و ماسه در معابر و خیابان های شهر عنبران و راههای روستایی این بخش شده است.

این حادثه تلفات جانی نداشته است.

منبع : ایرنا

حق نشر تارنمای دهستان میناباد

مطالب مرتبط

*

*

Top