فندقلو نمین ، بهشت گلهای بابونه

جنگل فندقلو، در فاصله ۲۵ کیلومتری شهرستان اردبیل و ۱۰ کیلومتری جنوب شهر نمین قرار گرفته و این منطقه به خاطر داشتن جاذبه های منحصر به فرد جنگلی و اکوتوریسمی و همجوار بودن با گردنه زیبای حیران با جذابیتهای طبیعی متنوع، قابلیتی بسیار ممتاز برای توسعه صنعت گردشگری، حتی گردشگری آموزشی، کشاورزی و پزشکی را داراست.

 

مساحت این جنگل و طبیعت سرسبز فندقلو چهار هزار و ۴۲۲ هکتار بوده که بخشی از جنگلهای شرق استان اردبیل به شمار می رود. آب و هوای این منطقه به علت قرارگرفتن در ارتفاعات، دارای تابستانی بسیار خنک و مطبوع و زمستانی پربرف و سرد و مرطوب تحت تاثیر رطوبت دریای مازندران است. ریزش بارانهای فصلی و وجود مه های دائمی، رطوبت منطقه را به حد کافی تامین می کند.
از زیباییهای دیگر منطقه فندقلو، داشتن گونه های جانوری مختلف از جمله گرگ، روباه، خوک وحشی، خرگوش، خرس قهوه ای و پرندگانی همچون عقاب طلایی، بلدرچین، هدهد، قرقاول، کبک، چکاوک، کلاغ ابلق و… است.
ساختار جنگل فندقلو از لحاظ آمیختگی شامل فندق، سیب وحشی، گوجه سبز، ازگیل، به، تمشک و توت فرنگی است. در داخل جنگل هم یک استخر آب گرم، به نام “مشه سویی” وجود دارد که آب آن خاصیت درمانی دارد و افراد زیادی به این دلیل به این منطقه سفر می کنند.
این منطقه تفرجگاهی بسیار دلپذیر برای مسافران و گردشگران و همچنین مردم استان اردبیل است. از جمله امکانات موجود در منطقه فندقلو پیست اسکی مناسب برای تمام فصول است که گردشگران را به سمت خود جذب می کند. از پیست اسکی روی چمن این منطقه برای برپایی اردوهای تیم ملی روی چمن استفاده می شود.

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. پینگ‌بک: گردنه ای که حیران مانده است! | سایت میناباد

  2. یک دوست ۳۰ فروردین ۱۳۹۱۳۰ فروردین ۱۳۹۱ گفته:

    i miss minabad so much

  3. نمینستان ۳۰ فروردین ۱۳۹۱۳۰ فروردین ۱۳۹۱ گفته:

    سلام متاسفانه پیست اسکی فندقلو سالهاست بلا استفاده مانده و فقط در معدود روزهای سال میزبان مهمانان وکارمندان اداره ورزش وجوانان میباشد و عموم هیچ استفاده ای نمیتوانند از این موهبت منطقه استفاده نمایند.

*

*

Top