کتاب نمین درخانه ملت منتشر شد

این کتاب با محوریت معرفی و مشروح مذاکرات نمایندگان نمین و آستارا در مجلس شورای ملی، آشنایی با نمایندگان نمینی مجلس شورای اسلامی و مشروح مذاکرات آنان و مهمتر از همه معرفی قابلیت‌ها و امتیازات شهرستان نمین در خصوص اعطای نمایندگی مستقل به شهرستان نمین است.

به گزارش تارنمای جامع دهستان میناباد این کتاب ۲۴۲ صفحه‌ای با همکاری علی حقی نوجه‌ده و ابراهیم ابراهیمی سقزچی به رشته تحریر در آمده و از سوی انتشارات محقق اردبیلی منتشر شده است.
کتاب نمین در خانه ملت روایتگر تاریخی است که تأثیرات فراوان و شگرفی در زندگی مردمان آن برجای گذاشته است. در این کتاب برای نخستین بار به عملکرد نمایندگان مجلس شورای ملی سابق درحوزه انتخاباتی محال آستارا، نمین، ویلکیج، عنبران، ویرمونی و لوندویل بررسی گردیده و تصاویر، اعتبارنامه‌ها و مشروح مذاکرات آنها نیز درج شده است. در ذیل به شرح مختصری از فصول کتاب اشاره می‌گردد:نمین در خانه ملّت / علی حقی / ابراهیم ابراهیمی / دهستان میناباد

فصل اول: مطالبی در خصوص ‌فرآیند تشکیل و تأسیس مجلس شورای ملی(سابق) ایران و ادوار مختلف آن. در مجموع ۲۴ دوره مجلس شورای ملی از زمان مشروطیت تا انقلاب اسلامی در کشور تشکیل و اولین دوره آن بسال ۱۲۸۵خورشیدی در عهد مظفرالدین شاه قاجار گشایش یافت و در بهمن ماه ۱۳۵۷ با وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی و سرنگونی سلطنت خاندان پهلوی عمر مجلس شورای ملی نیز پایان یافت و جای خود را به مجلس شورای اسلامی سپرد که هم‌اکنون در ساختمانی مشرف به بنای قدیمی مجلس شورای ملی در میدان بهارستان تهران به نقش آفرینی تاریخی و سیاسی خود ادامه می‌دهد.
فصل دوم: معرفی نمایندگان و مشروح مذاکرات آنها در مجلس شورای ملی سابق و عملکرد آنها.
فصل سوم: مربوط به ساختار و قوانین مجلس شورای اسلامی با نگاهی اجمالی بر فعالیت های نه دوره آن.
فصل چهارم: رویکردی اختصاصی به عملکرد نمایندگان نمینی در مجلس شورای اسلامی به همراه بیوگرافی این نمایندگان در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی.
فصل پنجم: تحلیل شاخص‌های بالقوه و بالفعل شهرستان نمین برای اختصاص نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد. آنچه مسلم است در حال حاضر این شهرستان به جهت وسعت و جمعیت و سایر فاکتورهای سیاسی موثر نیازمند یک نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی است و به عقیده عامه خلاء سیاسی مترتب بر آن عامل اصلی بسیاری از عقب ماندگی‌های شهرستان در زمینه‌های صنعتی، اقتصادی، رفاهی، گردشگری و… می‌باشد که طرح درخواست اهالی فرهنگ پرور شهرستان نمین ریشه در این عقب ماندگی و محرومیت‌ها دارد.
فصل ششم: مجموعه ایست از مصاحبه‌های مسئولان محترم و مردم آگاه. توضیح اینکه این موارد با توجه به تاریخ انتشار اخبار مربوطه گردآوری شده است.
و مضافاً در بخش پیوست، نامه‌ها و عرایض مردم به مجلس شورای ملی سابق و نامه های مسئولان و مردم به مراجع ذیصلاح در خصوص اختصاص نماینده مستقل به شهرستان نمین ارائه می‌گردد.
خاطرنشان می کند کتاب «نمین در خانه ملت» بدلیل محدودیت زمانی و حساسیت و اهمیتی که برای انتشار سریع آن وجود داشت در مدت نسبتاً کوتاهی تهیه و تدوین شد(البته برخی از مطالب در سالهای ۸۹ -۹۰ تهیه شده بود) و بنظر مؤلفان آن موضوع مورد بحث ظرفیت بیشتری برای تحقیق و پژوهش دارد که اهالی قلم و پژوهشگران می توانند نگاه متفاوت‌تری به این موضوع در آینده داشته باشند.

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. ایران دهیار ۰۱ مرداد ۱۳۹۳۰۱ مرداد ۱۳۹۳ گفته:

  همه آنچه دهیار می خواهد:
  نرم افزار جامع دهیاری ترز اولین و در عین حال قدرتمند ترین نرم افزار مدیریت جامع دهیاری کشور می باشد که براساس نیاز دهیاران کشور برای امور اجرایی دهیاریها و صرفه جویی در منابع مالی و پیاده سازی گردیده است .
  به کمک این نرم افزار،مدیریت خانوار ، اتوماسیون پروانه ساختمان ،صدور ۱۱۴ مدل عوارض دهیاری ، اتوماسیون نامه ، مدیریت اماکن تجاری و مسکونی ،مدیریت پروژه های عمرانی ، عوارض تجمیعی ،مدیریت مصوبات شورا، مدیریت چاه ها و قنوات ،مدیریت ادوات کشاورزی،سامانه اطلاع رسانی (پیامک) اهالی روستا ، مدیریت یادآور الکترونیک، مدیریت اموال دهیاری ، مدیریت پروانه کسب، سیستم گزارش گیری آماری، تولید اسناد الکترونیک ،مدیریت خسارات ،سیستم چند کاربره ،سیستم تحت شبکه ….
  سایت ایران دهیار http://irandehyar.com – 01132264509 ترز رایان افزار
  مهدی زاده ۰۹۱۱۲۱۷۷۹۲۵
  حسین زاده ۰۹۱۱۲۱۵۳۱۴۷

 2. wilkij.ir ۰۱ مرداد ۱۳۹۳۰۱ مرداد ۱۳۹۳ گفته:

  ممنون از بابت اطلاع رسانیتون

*

*

Top