منصور حقیقت پور در جمع مردم میناباد خواستار رفع مشکلات روستا شد

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: پتانسیل ایجاد اشتغال خانگی در استان اردبیل موجود است.

به گزاش سلام اردبیل، منصور حقیقت پور، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس دیروز در جمع مردم روستای میناباد از توابع بخش عنبران با اشاره به اینکه مجوز ایجاد پنج هزار فرصت اشتغال خانگی در استان اردبیل صادر شده، افزود: با توجه به وضعیتی که به لحاظ بیکاری در منطقه ما حاکم بوده و از طرفی پتانسیل ایجاد اشتغال خانگی هم در استان موجود است برای کمک به افزایش درآمد مردم طرحی را آماده و به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه کردیم که با موافقت وزیر مربوطه روبرو شد.

وی گفت: این طرح شامل بیشتر افرادی که در روستاها، شهرهای کوچک و حاشیه شهرها زندگی می‌کنند و در رشته‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، تولید گلیم، مسند و فرشبافی فعالیت دارند و در فضای کوچک کارگاهی خود به کسب در آمد مشغول هستند می شود.

وی افزود: همچنین عده‌ای که مایل به راه اندازی چنین کارگاه‌هایی هستند می‌توانند پس از هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تسهیلات ویژه استفاده کنند.

وی نسبت به پیگیری و حل مشکلات اهالی روستای میناباد قول مساعد داد و از مدیران کل منابع طبیعی، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان و فرماندار نمین خواست نسبت به رفع مشکلات مطروح شده از سوی اعضای شورای اسلامی و اهالی این روستا اقدام کنند.

مطالب مرتبط

*

*

Top