نمین ۱۳۵۵

عکس‌های زیر توصیفگر مناطقی از شهر نمین در سال ۱۳۵۵ هجری شمسی می‌باشد که توسط آقای یحیی عسگری نمین در آن برهه زمانی به ثبت رسیده است. از نکات و مشخصه‌های بارز دهه سی تا پنجاه شهر نمین را می‌توان افول شدید قدرت و نفوذ خوانین نمین، افزایش سیر مهاجرت از نمین به تهران و خارج از کشور، آغاز متروک‌شدن یا تخریب خانه‌های بزرگ اعیانی، تغییر چهره میدان اصلی شهر و بازار و تعریف معابر  اصلی جدید، توسعه مدارس و  ادارات نمین و افزایش چشم گیر تعداد افرادی که موفق به کسب مدارج عالی دانشگاهی شده‌اند، ذکر کرد.

21 300x181 نمین 1355

بقعه شیخ بدر الدین نمینی – ۱۳۵۵

 

فردوسی1 300x203 نمین 1355

دبیرستان فردوسی نمین – ۱۳۵۵

اقبال نظام1 300x201 نمین 1355
خانه متروکه اقبال نظام – ۱۳۵۵

1111 300x215 نمین 1355

 عمارت و باغ میر حسنعلی خان واقع در محله سرهنگ نمین بزرگترین عمارت عیانی نمین محسوب می‌شد. این عمارت که توسط ایوانی با شانزده ستون هشت ضلعی قطور آجری احاطه شده بود بی‌شک یکی از زیباترین و بزرگترین بناهای عصر قاجاریه  استان نیز محسوب می‌شد. ان‌شاء‌اله در پستی مجزا مجال بررسی و توصیف این بنای زیبا را داشته باشیم.

تازه مسجد1 300x189 نمین 1355

تازه مسجد نمین – ۱۳۵۵

از آقای یحیی عسگری نمین به خاطر ارسال مجموعه عکس ” نمین ۱۳۵۵″ کمال تشکر را داریم.در پایان از عموم همشهریانی که تمایلی به ارسال عکس‌های تاریخی خود در مورد نمین و شهرهای همجوار آن به سایت ” سلام نمین”  را دارند، تقاضا می‌شود عکس‌های خود را به پست الکترونیکی ذیل بفرستید تا به نام خودتان در معرض نمایش عموم قرار دهیم. از همکاری و همیاری همشهریان عزیز کمال تشکر و امتنان را داریم.

پست الکترونیکی: namin.parlda@gmail.com

رونوشت از : سلام نمین !

2 نظر

  1. mtj ۱۰ دی ۱۳۹۱۱۰ دی ۱۳۹۱ گفته:

    اگه سایت میزنیم برای همست ما هم باید ازش استفاده کنیم رویای خواب شاد فقط مال خواب است.MTJ

  2. جعفربابایی ۱۰ دی ۱۳۹۱۱۰ دی ۱۳۹۱ گفته:

    سلام میناباد دات کام دستت درد نکنه که این همه زحمت کشیدی منتظرم لینکم کنی شما هم با افتخار لینک شدین ممنون بابایی

*

*

Top