نویسندگان ، کتابخوانان نمونه و فعالان فرهنگی شهرستان نمین تجلیل شدند

به گزارش دهستان میناباد و به نقل از ایرنا ، در مراسمی از نویسندگان ، کتابخوانان نمونه و فعالان فرهنگی شهرستان نمین تجلیل شد.

امام جمعه نمین در این مراسم با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج و توسعه مطالعه و کتابخوانی خواستار نشر علم آگاهی در میان تمام آحاد جامعه شد.

حجت الاسلام علی رحیمی بر تلاش و فعالیت بیش از پیش مسوولان فرهنگی جامعه در تحقق این امر تاکید کرد.

وی با بیان این که دین مبین اسلام به کتاب به عنوان نماد آگاهی و علم و دانش در راستای آگاه سازی جامعه می نگرد افزود: بر این اساس رکن و بنیان اصلی حیات اسلام بر آگاهی استوار است و هر قدر تعداد فرهیختگان و آگاهان در جامعه اسلامی افزایش یابد به همان اندازه میزان پایبندی نسبت به دین بالا می رود.

وی یکی دیگر از آثار عظیم مطالعه و کتابخوانی و برخورداری جامعه از آگاهی را مصون ماندن مردم و جامعه از تیررس هجمه های فرهنگی دشمنان ذکر کرد.

وی گفت: اگر از کتاب و کتابخوانی غافل بمانیم انواع گرفتاری ها دامنگیر ما و جامعه ما خواهد شد.

وی مسوولان کتابخانه های عمومی استان را به بسترسازی برای استفاده افراد اهل مطالعه از تمام کتابهای موجود در کتابخانه ها و همچنین آسان کردن دسترسی مردم به کتابهای مرجع فراخواند و از آنها خواست از تشویق کتابداران و کتابخوانان فعال غافل نشوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد فتحی رییس کتابخانه های عمومی شهرستان نمین نیز با ارائه گزارش از عملکرد یک سال گذشته کتابخانه های عمومی این شهرستان ، از افزایش چشمگیر منابع کتابخانه های عمومی شهرستان در این مدت خبر داد.

*

*

Top