بودجه ای که از جیب مردم زیر خاک رفت !!!

روزگاری درپی نعمت گاز بودیم، ولی بدان دستیافتیم و باز ولی …

چند سالی است که اهالی روستای میناباد از نعمت گاز بهره مندند و کمی از سختی‌ها و دشواری‌های زندگی‌شان در روستا کاسته شده است .

مسئولین وقت کار بزرگی را برای این اهالی انجام دادند و به بیان دیگر می‌توان گفت که گاز رسانی به روستای میناباد تنها پروژه انجام شده در این روستا بوده است که با موفقیت صورت گرفته است . جاده اصلی روستا از نزدیکی‌های ورودی از هر طرف برای جاسازی لوله‌ها درون خاک ، خاک برداری شده و از عرض جاده کاسته شده است . در این راستا چندی پس از اتمام گاز رسانی بودجه ای برای ترمیم جاده‌ی روستا از طرف شرکت گاز اختصاص یافت ولی با کم محلی مسئولین هیچ ثمره ای را در برنداشته . در پاییز امسال که گذشت هم بودجه‌ی هنگفتی برای ترمیم جاده داخلی روستا از اعتبارات سفر استانی ریاست جمهوری دوباره به دهیاری تزریق شد و در یک پلک به هم زدن اهالی روستا شاهد حضور ماشین آلات سنگین خاک برداری بودند.

پس از رفت و آمد های پی در پی این ماشین آلات شاهد خاکریزی روی سطح جاده قدیمی برای آماده سازی آسفالت بودیم ، ولی چندی به اتمام پی ریزی نمانده بود که این پروژه به دلیل استفاده از خاک نامناسب برای بسترسازی آسفالت متوقف گردید . مشکل اصلی این بی مسئولیتی زمانی دامن گیر اهالی شد که شاهد بارش برف و باران بوده و با گل و لای شدید مواجه شدند. حتی سطح جاده از مرکز روستا به سمت جاده‌ی بالا آنچنان غرق در گل و لای شده که بیشتر شبیه باتلاق بوده تا جاده ! در حدی که بعضی از مردم رفتن به دیدار آشنایان و فرورفتن در گل و لای را به ماندن در خانه ترجیح داده‌اند .

اینجاست که عدم صلاحیت بعضی از مسئولین رد می‌شود. این روزها مردم میناباد آرزو می‌کنند که ای کاش بر ترمیم جاده اصرار نمی کردن تا شاید در دهه ای که همه جا بوی پیشرفت می‌دهد میناباد بوی پسرفت نمی‌داد!!!

بودجه ای که از جیبــــ مردمـــ زیر خاکــــ رفتـــ !!!

(این سریال ادامه دار است و این نوشته برای تمام روستاهای اطراف در این سایت تکرار خواهد شد )

مطالب مرتبط

یک نظر

  1. رهگزر ۲۶ بهمن ۱۳۹۰۲۶ بهمن ۱۳۹۰ گفته:

    و همچنان ادامه دارد،،،

*

*

Top