همیاری مثال زدنی اهالی میناباد به سرباز وظیفه بیمار

با کمک اهالی روستا سرباز بیمار پاسگاه مرزی میناباد از مرگ حتمی نجات یافت.

پیام نگهبان: به گزارش سرویس خبرى سایت میناباد، شامگاه دوشنبه چهارم اسفند ماه، اهالى میناباد متوجه مى شوند که یکى از سربازان وظیفه جمهورى اسلامى ایران که در پاسگاه مرزى میناباد مشغول خدمت است، بدلیل بیمارى و تشنج در وضعیت وخیمى به سر مى برد و با توجه به جریانات جوى و نزولات آسمانى چند روز اخیر و مسدود شدن جاده منتهى به پاسگاه مرزی، امکان کمک رسانى سریع به این عزیز وجود ندارد. گویا در ابتدا با سازمان هلال احمر شهرستان نمین تماس گرفته مى شود و از آن‌ها تقاضاى کمک هوایى و فرستادن هلیکوپ‌تر به محل پاسگاه مى شود که با مخالفت مسوولان هلال احمر مواجه مى شود. بنابراین تعدادى از جوانان با غیرت و انسان دوست میناباد تصمیم می‌گیرند خود وارد عمل شوند و براى نجات جان این عزیز گرفتارشده در حصار برف اقدام نمایند.

این جوانان در ساعت ٢٠: ١۵ به همراه معاونت محترم مرزبانى شهرستان نمین و دو تن از سربازان همراه، با بیل و وسایل ابتدایى براى باز کردن جاده، راهى پاسگاه مى شوند. ارتفاع برف در بعضى نقاط جاده به یک و نیم متر مى رسد و این گروه ١٨ نفره با تلاش مثال زدنى خود نسبت به بازگشایى مسیر اقدام مى نمایند. همت و تلاش این جوانان باعث مى شود که در ساعت ٣ نیمه شب سرباز بیمار توسط ایشان و با برانکارد به داخل روستا انتقال یابد و از آنجا توسط آمبولانس هلال احمر به بیمارستان نمین منتقل شود.

بدین ترتیب برگ زرین دیگرى در کارنامه درخشان این مردم مرزدار غیور در انسان دوستى و کمک به همنوع ثبت می شود. بنا به گزارشات رسیده حال عمومى بیمار رو به بهبود است و خطر رفع شده است.

اما سؤال اینجاست که چرا باید در بازگشایى جاده ى یکى از مناطق استراتژیک و امنیتى شهرستان اینگونه غفلت شود تا شاهد بروز این چنین اتفاقاتى باشیم. چه بسا ممکن بود اتفاقات به مراتب تلخ‌تر و بغرنج‌تر از این اتفاق، روى مى داد.

بهرحال از مسوولان امر انتظار مى رود نسبت به بازگشایى و ترمیم این جاده هاى مهم و حیاتى اهمیت بیشترى به خرج بدهند.

مطالب مرتبط

*

*

Top