وضعیت فعلی عملکرد آبداران روستایی مطلوب و قابل قبول نیست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: وضعیت فعلی عملکرد آبداران روستایی مطلوب و قابل قبول نیست.

به گزارش دهستان میناباد، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل، فتح الله نوخواه در جلسه بررسی وضعیت آب شرب اهالی روستاهای شهرستان نمین از ساماندهی وضعیت آبداران روستایی این استان خبر داد.

وی افزود: تعیین تکلیف و ساماندهی وضعیت آشفته آبداران روستایی استان را از اولویت دارترین برنامه‌های این سازمان ذکر کرد.

وی گفت: وضعیت فعلی عملکرد آبداران روستایی مطلوب و قابل قبول نیست.

نوخواه وجود مشکلات عمده آب آشامیدنی به عنوان ضروری‌ترین نیاز مردم در روستاهای استان پس از گذشت ۳۵ سال از انقلاب اسلامی را قابل قبول ندانست و افزود: آب و فاضلاب روستایی استان تمام سعی خود را برای رفع این مشکلات از اول سال ۹۳ به کار می‌گیرد.

وی با بیان این که حل مشکلات کلان بخش آب روستایی استان مستلزم توجه ویژه به تامین اعتبار برای آن است از کمبود اعتبارات این بخش اظهار گله مندی کرد و خواستار کمک نمایندگان مجلس برای اختصاص اعتبار بیشتر به این سازمان شد.

وی از نیاز روستای کنازق شهرستان نمین به ۳۵۰ میلیون ریال اعتبار برای احداث مخزن و تامین برق برای آبرسانی خبر و برای تامین آن و رفع مشکل آب آشامیدنی اهالی این روستا تا اول اردیبهشت ماه قول داد.

نوخواه نسبت به بهسازی چشمه روستای گلشن، لایروبی چاه تامین آب اهالی روستای پلازیر، احداث مخزن آب مورد نیاز تامین آب روستای میرزانق و رفع مشکلات بهداشتی روستای میناباد از توابع بخش عنبران برای تامین آب شرب و رفع مشکلات مربوط به آن و همچنین تعیین فشار سنجی و حل مشکل آب آشامیدنی روستای قره تپه از توابع بخش ویلکیج و روستاهای یزن آباد و کلاندرق علیا از توابع بخش مرکزی نمین تا پایان خردادماه هم به فرماندار نمین و اهالی این روستاها قول مساعد داد.

وی اظهار کرد: احداث زیرساخت‌های آبرسانی به دو روستای خانقاه سفلی و دودران و واحدهای تولیدی مسیر این روستاها نیز از اول فرودین ماه آغاز می شود.

فرماندار نمین هم در این جلسه کمبود اعتبارات آب و فاضلاب روستایی را موجب روبرو شدن اهالی بسیاری از روستاهای تابعه شهرستان بویژه در بخش عنبران ذکر کرد و گفت: اختصاص اعتبارات شهرستانی جوابگوی رفع مشکلات آب شرب تمام این روستاها نخواهد بود.

سیدتقی دریتیم از نمایندگان مجلس خواست به تامین اعتبار برای رفع مشکل آب روستاها و تکمیل مجتمع‌های آبرسانی وحدت و امام حسن (ع) که از هشت سال گذشته آغاز شده و نیمه تمام مانده کمک کنند.

مطالب مرتبط

*

*

Top