یحیی گل‌محمدی؛ یورگن کلوپ رکوردار ایران

در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران تیم‌های کم اعتبار هیچگاه قهرمان نشده‌اند..

یحیی گل‌محمدی به دنبال ثبت یک رکورد ویژه‌ای تازه در مسابقات لیگ ایران است.
او قبلا یک رکورد ویژه را در لیگ فوتبال ایران ثبت کرده است. رکوردی که هنوز بکر مانده است، گل‌محمدی در دوران بازی خود ۱۹ سال سابقه حضور در مسابقات لیگ ایران را داشت. او از سال ۱۳۶۸ که با تراکتورسازی تبریز در لیگ باشگاهی قدس به میدان رفت تا بهار سال ۱۳۸۸ که در مسابقات لیگ هفتم حرفه‌ای با تیم صبا به دوران حرفه‌ای خود خاتمه داد، ۱۹ سال در مسابقات لیگ فعالیت داشت.
حالا یحیی گل‌محمدی که عملکرد فوق‌العاده‌اش در مربیگری او را به یورگن کلوپ پدیده مربیان اروپایی شبیه‌ ساخته است در فاصله ۳ امتیازی تا صدر جدول رده‌بندی لیگ قرار گرفته و هیچ بعید نیست که او با تیمش قهرمان مسابقات لیگ شود. بخصوص اینکه این هفته نفت با حساب ۳ ـ صفر تراکتورسازی قدرتمند را با شکست مواجه ساخت.
در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران تیم‌های کم اعتبار هیچگاه قهرمان نشده‌اند. شاید در این عرصه تنها سایپا بود که خارج از دایره مدعیان قرار داشت. تیم‌های پرسپولیس، استقلال، پاس و سایپا از تهران، سپاهان از اصفهان و فولاد از خوزستان قهرمان‌های گذشته لیگ بوده‌اند که به جز سایپا همه جزو تیم‌های برتر شهر خود بوده‌اند، مثل پرسپولیس و استقلال و پاس که هر ۳ از سال ۱۳۴۹ سابقه فعالیت در لیگ ایران را داشته و با اصالت و ریشه‌دار هستند، اما نفت در میان تیم‌های متوسط لیگ قرار دارد.
همین امسال هم بین ۷ تیم اول صدرجدول تیم‌های استقلال و پرسپولیس به عنوان برترین‌های تهران، فولاد به عنوان برترین تیم خوزستان، سپاهان پرافتخارترین تیم لیگ برتر، تراکتورسازی پرتماشاگرترین تیم لیگ ایران و ملوان انزلی با اصالت‌ترین تیم باشگاهی فوتبال ایران در کنار سپاهان و ذوب آهن حاضرند و اعتبار اندک نفت تهران می‌تواند در صورت بقا در بین ۳ تیم اول صدرجدول افتخار و رکوردی تاریخ‌ساز دیگری را برای یحیی گل‌محمدی رقم بزند.

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. پینگ‌بک: ‌‌‌یحیی گل‌محمدی، مربی برگزیده ماه بهمن لیگ بر‌تر شد | سایت میناباد

 2. وبلاگ صدا و سیمای تالش ۲۱ بهمن ۱۳۹۲۲۱ بهمن ۱۳۹۲ گفته:

  جوابیه صدا و سیمای گیلان به نظر یک تالش زبان در سایت صدا و سیمای استان گیلان :::::::::::::
  ————————————————————–

  #۵۰ صدا و سیمای تالش — تالشان ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۴۳
  آیا صدا و سیمای تالش تاسیس خواهد شد ؟؟؟ لطفا اطلاع رسانی کنید … تالشان منتظرند …. !!!!

  روابط عمومی : باسلام وسپاس جهت اطلاع شما درهر استان فقط یک صدا وسیما فعالیت می کندان هم در مرکز استان قرار نیست برای هرشهر یک صداوسیما باشد ولیکن إمکان دارد بخاطر مسافت وامکانات. درشهر های مختلف یک استان صداوسیما دفتر خبری داشته باشد که خبرنگار صداوسیما راحت تر کارکندواخباررا سریع تر به مرکز بفرستد

  http://guilan.irib.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=20224&Itemid=72

*

*

Top