۹۴ اثر تاریخی و باستانی به ثبت رسیده شهرستان نمین آماده میزبانی از گردشگران

         

نمایی از میدان نمین

 رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین گفت: ۹۴ اثر تاریخی و باستانی به ثبت رسیده شهرستان نمین آماده میزبانی از گردشگران، مسافران و مهمانان نوروزی است.

       غلامرضا فریدون‌زاده صبح امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در نمین اظهار داشت:‌ این شهرستان از موقعیت ویژه و منحصر به فرد تاریخی، طبیعی و جاذبه‌های توریستی برخوردار است که همه ساله در ایام نوروز و تابستان میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این شهرستان معبر ورودی استان ازشمال می‌باشد اغلب گردشگران و مسافران به دلیل برخورداری از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این شهرستان سعی می‌کنند به سایر نقاط استان اردبیل ورود پیدا کنند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین وجود ۶۰ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان و وجود تفرجگاه‌‌‌های متعدد در این شهرستان را یادآور شد و گفت: موزه این شهرستان نیز که از سال ۸۸ افتتاح شده در این ایام به صورت شبانه‌روزی در خدمت مسافران و گردشگران خواهد بود.

فریدون‌زاده از ساماندهی ۷ هزار صنعتگر و هنرمند صنایع دستی در شهر نمین و عنبران خبر داد و افزود:‌ نمایشگاهی نیز به همین منظور در ایام نوروز برپا شده تا مسافران و گردشگران ضمن بازدید از آن در صوت رغبت خریدی نیز انجام دهند.

این مسئول بیان داشت:‌علاوه بر آن به پاکسازی و زیبا‌سازی منطقه بکر گردشگری فندقلو در ۱۰ کیلومتری  نمین اقدام کردیم تا بتوانیم این منطقه جنگلی زیبا را نیز برای حضور گردشگران مهیا کنیم.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین تصریح کرد: بر‌آورد ما رشد ۱۵ درصدی ورود گردشگران به این شهرستان است که به نظر می‌رسد نسبت به رقم سال گذشته که ورود ۱۵۰ هزار گردشگر در ایام نوروز به نمین بود رشد خوبی را شاهد باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اما در این شهرستان در ‌آستانه سال نو طرح راهنمای مسافران نوروزی نیز با مشارکت داوطلبان جمعیت هلال احمر نمین آغاز شد.

معاون جمعیت هلال احمر نمین در جریان آغاز اجرای این طرح اظهار داشت: این طرح تا ۱۴ فروردین در دو پایگاه واقع در میدان شهدا و ورودی شهر نمین برای راهنمایی مسافران نوروزی و با شعار ایمنی و آرامش برای مسافران اجرا می شود.

بهبود نجاتی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ۳۰ داوطلب جوان خواهر و برادر به مسافران نوروزی خدمات ارایه می‌کنند.

وی توزیع بروشور، معرفی جاذبه‌های طبیعی و توزیع نقشه مناطق توریستی و دیدنی استان اردبیل و شهرستان نمین و نیز کنترل فشار خون با برپایی ایستگاه‌های سلامت را از مهم‌ترین فعالیت‌های مجریان این طرح در شهرستان نمین ذکر کرد.

معاون جمعیت هلال احمر نمین همچنین از آغاز اجرای طرح امدادرسانی به مسافران نوروزی با به کار‌گیری دو گروه ثابت و سیار در مسیر بین پلیس راه

اردبیل ـ آستارا تا گردنه حیران توسط جمعیت هلال احمر نمین خبر داد.

نجاتی هدف از اجرای این طرح را امداد رسانی به مسافران و مهمانان در راه‌مانده اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول در پایان سخنان خود اظهار داشت: در این طرح که با شعار سلامتی برای تمام مسافران نوروزی اجرا می‌شود ۴۰ نفر از امدادگران هلال احمر نمین فعالیت می‌کنند.

منبع :گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل،

مطالب مرتبط

*

*

Top